Buletinul fără cip
După ce mi-am ridicat victorios buletinul fără cip, venind spre casă, m-am așezat pe o bancă, să-mi fac niște socoteli. Căutându-mă prin buzunare, am pus buletinul lângă mine, pe bancă. Conform legii lui Murphy, cu fața în sus. O vrăbiuță a făcut deasupra mea cip-cirip și s-a răhățit strategic pe el. Buletinul meu fără cip are acum două identități: una de homo sapiens exasperatus și alta de passeridae sarcastica. Viața viitoare vreau să mă reîncarnez într-un uliu păsărar. Fără cip, fără buletin. (500)
Comentarii
Trimiteți un comentariu